"Some things are worth getting your heart broken for."

1. července 2014 v 20:50 | Mary*
Omlouvám se, ale pro mne se stala River Song to nejkrásnější postavou pod širým Sluncem.

Doktore, prosím, zachraň mne.
Okouzlil mne. Doktor, poslední Pán Času. Když poprvé jsem vzhlédla k nebesům a uslyšela ten prapodivný zvuk, který mi připomínal vrzající, vzdychající staré dveře, nemohla jsem odolat a vydala se podle tohoto zvuku na cestu k objevení toho cosi, co v dálce stálo. Pomalu, jak jsem postupovala v cestě, začínala jsem viděti slabé světlo, jenž plápolalo světle modrou barvou. Bylo to světlo příjemné, však já nemohla nechat oči otevřené. Jeho záře mne oslepovala a tak jsem s tmou v mých očích naslouchala tomu ohromujícímu zvuku, který po chvíli utichl. Bála jsem se. Bála jsem se, jaká tajemství předemnou jsou. Ale nedalo mi to. Musela jsem nahlédnout. Když náhle, otevřela jsem oči a hleď...modrá policejní budka. Jednoduchá stará policejní budka. A přesto (nebo právě proto) jsem chtěla vědět, jak vypadá uvnitř. Jak se sem dostala? Jak? A jakto, že se v ní svítí? Otázky mne přepadávaly, až hlava mne z toho začala třeštit. Nejistě, se strachem na dlani, postupovala jsem pomalu k té modré věci, jenž byla jednoduše fascinující, přestože vypadala tak bezvýznamně. Vzala jsem za kliku. Nic. Zamčeno. Obrátila jsem se zády, když jsem zaslechla prapodivný zvuk, jenž se linul z budky. Znova jsem vzala za kliku. Bez výsledku. Přiložila jsem ucho ke dveřích a zaposlouchala. Zvláštní to zvuky. Když najednou jemně cvaklo v zámku. Odstoupila jsem a dveře se otevřely. Lehce, procházel jimi jen paprsek světla. Zhluboka jsem se nadechla, přistoupila ke dveřím a vešla. Šok, který s tímto okamžikem nastal, jsem nečekala ani v tom nejneočekávanějším snu.
Budka byla velká. Ne velká, byla obrovská. Jak sám vesmír. Měla pevné stěny, ale pro mne vypadala nekončně. A uprostřed bylo cosi, co ještě doteď nemohu přesně popsat. A vedle toho stál muž, velmi vysoký a neustále běhal a mačkal tlačítka a smál se. A já jsem mu v tento moment podlehla. Nevyslovil jediné slovo, nevěnoval mi jediný pohled. Vůbec jsem nevěděla, kým je. Kým byl. Však když tvář jeho zahlédla jsem, musela jsem se usmát, protože vypadal pobaveně, unaveně, vesele i smutně zároveň. A to mne na něm ihned začalo fascinovat. Jak dokázal prožívat všechny emoce najednou a vlastně žádnou nikdy nedat zcela najevo.
Po rychlém probuzení z šoku, dozvěděla jsem se, že se mu říká Doktor a že cestuje s Tardis. Tím myslel tu policejní budku. Až později jsem se dozvěděla, že vlastně ani není člověkem, ale je Pánem Času, posledním z této rasy. Planeta Gallifrey, jenž byla jeho domovem, padla v Časové válce, kde se utkali Páni času s Daleky. Nikdo nepřežil. Kromě něho. Cestoval sám, roky a roky. A přitom se topil ve svém vlastním smutku.

Zdálo by se, jak kdyby to byly již roky, co jsem tohoto prapodivného člověka, jenž ani pozemšťanem býti nemůže, potkala poprvé. Ale je to teprve měsíc. Jen pár dní. Pár dní, které mne dělí od okamžiku našeho setkání. Mého setkání s ním. A teď sleduji, jak zregeneroval již devátý Doktor a já poznávám v pořádí desátého Doktora, jenž se rozhodl zachránit svět. Alespoň ten, který neshořel společně s jeho domovem. S jeho milovanou Gallifrey.
Přišla Rose Tyler, kterou navždy ztratil.
Přišla Martha Jones, která se rozhodla odejít.
Přišla Donna Noble, která čeká na svůj osud.
A jednou v budoucnu pozná River Song, jenž zná jeho jméno

Své zamilovaní jsem zažila s devátým Doktorem. A nikdy toho nebudu litovat. Však sleduji osud následujícího Doktora. A nechci, aby odešel. Nechci aby odešla Donna. Protože když je zde Donna, je šťastný. A bez ní bude zase jen tím osamělým Doktorem. Doktorem bez člověka, který by ho zachránil. Který by ho dokázal zastavit.
Donno, má drahá Donno. Budu se modlit za to abys ho nikdy neopustila. Slyšela jsem již zvěsti z budouctnosti a je mi jasné, že již za pár chvil ucítím, jak mé srdce puká. Dozvěděla jsem se, že jste již potkali River Song. Je milá, je svá a je velmi podobná Doktorovi. Nesnáší spoilery. Je bláznivá a přitom dokáže dát za Doktora svůj život. Většinou to bývá naopak, ne? Doktor každého zachrání. Ale ona je jiná. Bojím se. Bojím se jednoho velkého konce. Tvého a Doktorovo. Již jen pár cest a Vaše životy se vyjasní. Prosím, jen poslechni mé jediné přání - ať tvé činy nezlomý Doktorovi srdce. Obě srdce. S ním to vždycky bylo komplikované. Ale tak...krásně komplikovan.

Doktore. Pamatuješ si na mne? Byli jsme spolu jen pár dní. Možná jen pár hodin. S tebou je čas velmi zvláštně prožit. Pamatuješ si na tu chvíli, kdy jsem ti věnovala úsměv? Kdy jsi věnoval úsměv na oplátku mne? Určitě si to pamatuješ. Regenerace ti nemohla smazat všechny vzpomínky. Nebo se snad mýlím? Na nepříliš šťastné věci a lidi se velmi rádo zapomíná...
Změnil jsi mi život. Změnil jsi celý můj svět a pohled na něj. Pochopila jsem, pro co se dá žít a pro co musíš zemřít. Ukázal jsi mi místa nádherná, tajemná, mrazivá a nebezpečná, však v tvé společnosti jsem se nikdy nenudila a cítila jsem se, jako bych byla doma. Jak kdybych konečně objevila ten pravý domov.
Musel jsi mne opustit. Chápu to. Řekl jsi, že každý odejde, jen ty zde zůstáváš. Ten jediný, jenž zůstává Navždy. Přestože vím, že tě již nikdy neuvidím, tvé přání se nikdy nesplní. To tajemné pojmenování, Doktor, nikdy nezpomenu.
Nemůžu Nesmím. Nechci. Nedokážu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | 2. července 2014 v 22:05 | Reagovat

V oku se mi zaleskla slza, ale slza radosti a dojetí, tak krásně jsi ten text napsala a tak moc se týká i mě samotné.
Zbožňuji River, je to úžasná postava, ale počkej, až ji poznáš víc, její osud je tak zamotaný a tak propojený s další úchvatnou postavou, s Doktorem.
!Spoiler! Musím tě zklamat, ale Donna BOHUŽEL odejde !KONEC SOPILERU!
Pokud bys chtěla vidět Davida Tennata a Catherinu Tate spolu i v něčem jiném než je Doctor Who, určitě se podívej na záznam divadelní hry Much Ado About Nothing z roku 2011, kde hrají Benedica a Beatrice (hlavní postavy) a jsou oba naprosto úhvatní!

2 Merylka Merylka | E-mail | Web | 3. července 2014 v 21:35 | Reagovat

Na mém blogu je důležitý článek, tak si ho prosím přečti. :)

3 Anie Anie | 4. července 2014 v 20:09 | Reagovat

Pokud bys chtěla vidět Davida Tennata a Catherinu Tate spolu i v něčem jiném než je Doctor Who, určitě se podívej na Comic-Relief,Catherine Tate & David Tennant, je to velmi povedené 5ti minutové video.

4 Petra Petra | Web | 8. července 2014 v 21:03 | Reagovat

Já jsem tak hrozně ráda, že se ti Doctor Who líbí! Už se nemůžu dočkat, až ho spolu pořádně prodiskutujeme :)
A opět musím říct, že píšeš prostě nádherně. Dokonale a jedinečně. Krásně si vyjádřila a jak napsala Anie - týká se i mě a krásně si vystihla i mé pocity. A River Song prostě zbožňuji ♥ ♥ ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama