I am just little crazy girl from Tardis...

6. července 2014 v 21:07 | Mary*
Zdravím Vás pozemšťané!
Tak se zase ohlašuji, že jsem zdravá a snad jsem i z Doktora Who nezešílela. Mám za sebou 4. sérii, když jsem poslední díl, to jest Journey's End, naprosto probrečela, protože jsem přišla o mou milovanou Donnu a Desátý Doktor není tím Doktorem, kterým býval. Již teď mi Donna neuvěřitelně chybí, Doktor též, jelikož i s ním jsem se musela rozloučit. A řeknu Vám jedno-nikdy mne žádné loučení takhle nevzalo. Naprosto jsem se s těmito rolemi sžila a snažila se díky nim urovnat si život. Byly pro mne něčím novým, zábavných a smutným zároveň a já na ně nikdy nezapomenu. Teď mne čeká Jedenáctý Doktor a jeho Amy Pond. Později se přidá i její manžel, ale myslím si, že ještě dlouho se na Doktora nebudu moci podívat. Protože již nikdy neuvidím ty dvě tváře, které jsem nadevše milovala. Ale zase na mne čeká třetí a možná nejdůležitější osoba, která mne jen pár minutami, díky kterým jsem jí mohla alespoň trochu poznat, oklouzlila a já se modlím každým novým dnem v její brzký návrat. Ano, River Song, jméno té osoby. Její Hello, Sweetie bude v mých uších znít ještě velmi dlouhou dobu.
Uvažovala jsem nad tím, jak neuvěřitelně mi tento seriál změnil život. Ano, tohle nebylo jen okouzelní něčím novým, tohle je záchrana. Doktor je pro mne takovým mým andělem, na kterého čekám, jestli se někdy vrátí na planetu Zemi, tiše zaklepe na mé dveře a řekne jen to své Trust me. I am The Doctor. Protože ta slova, jenž Vás opravdu dokážou přesvědčit, že i když Doktor není člověkem, můžete s ním jít až nakonec vesmíru a stejně se s ním budete cítít nebezpečně bezpečně po celou dobu, co s ním budete trávit čas. V Tardisu i mimo ni.
___________________________________________________________________________________________________________

Mary Jane Song, jméno mé. Mnoho lidí mne zná jen jako Mary, ale mé jméno bude v jejich srdcích navždy. Děsím je, i když jsem vyslovila pouhopouhé jedno tříslovečné jméno.

Ano, možná již někteří lidé zjistili, že jsem se na twitteru a podobně přejmenovala na Mary Jane Song. Jak toto jméno vlastně vzniklo? Mé jméno je protkané činy osob, které pro mne znamenají víc než mnoho. Víc než mohu říci.
Mary Morstan-Watson možná nemá jednoduchou minulost, ale o to více mne fascinuje její odvaha.
Jane. Jane je jméno, které se mi již několikrát zjevilo v mých snech, jenž provázely mé noci.
Song. Má drahá River Song. Ty víš, že slzy, jenž se objevují na mých tvářích, jsou jen a jen tvé.
Postavy. Jeden člověk by řekl, že fantazii se meze nekladou. Beru toho muže, ženu či aliana za slovo, jelikož pro mne jsou postavy něčím naprosto fascinujícím, žijí si své životy, aniž by existovaly. Pletou lidem hlavu, přestože je nikdo nikdy osobně nepotkal. A mění tvář historie natolik, že již ani její pravý význam nedokážeme vysvětlit. Smyšlené postavy, jenž si žijí svůj život tak, jak jim ho mi vytváříme. A tomu já říkám kouzlo okamžiku zamilování. Lidé, které ve skutečnosti nikdy na ulici nepotkáte a přesto o nich mluvíte, jako o Vašich nejbližších.
A tak se tu utváří nová historie osoby, jenž neměla nejspíše nikdy existovat, ale spojením několika postav, jenž žijí ve svém smyšleném světě, se mohla postavit na planetu Zemi, vzhlédnout k nebi a vyslovit své jméno, jenž stále ještě má při vyslovení vůni Clair De Lune a ve Vašich uších slyšíte řeku, potajnu zpívající svoji píseň. Píseň, jenž jako jediná zní knihovnou smrti.

PS: Myslím si, že má Whovian nálada by se mohla za pár let trochu zklidnit. Neručím však za to.
PSS: Ten Screwdriver, který má můj milovaný Doktor, si v blízké budocnousti chci sehnat. Cítím se bez něho hrozně divně. Jak kdyby mi chybělo mé druhé srdce.
PSS: Taky Vás dostává, jak krásně David kulí svá očka?
PSSS: A co říkáte na ty roztomilé kudrlinky úžasné River Song? ;)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | 7. července 2014 v 12:01 | Reagovat

Už jsem to říkala v minulém článku, ale zopakuji to, protože ty jak čtu, potřebuješ něco s "Doctorem" a "Donnou", proto se podívej na divadelní záznam hry Much Ado About Nothing z roku 2011 a ještě lépe na Comic-Relief,Catherine Tate & David Tennant, je to velmi povedené 5ti minutové video. PS: já tyto dvě věci po dokoukání 4. série opravdu potřebovala.
PSS: pokud dáš na moji radu,  tak mi prosím na tento komentář odepiš, jestli ti to pomohlo a jak se ti to líbilo.

2 Mary* Mary* | Web | 7. července 2014 v 18:31 | Reagovat

Já jsem již včera koukala na Comic-relief a naprosto mne to odbouralo, David byl neuvěřielně roztomilý a Catherine zase válela. Ona je jednoduše talent a její komediální um mne zcela dostává. Much Ado About Nothing již mám stažený, jen si potřebuji stáhnout titulky a zítra na to kouknu (mám totiž volno od práce). ;) A děkuji ještě jednou a ten Comic-Relief, myslím si, že u jednoho zhlédnutí nezůstanu. ;)

3 susan susan | Web | 8. července 2014 v 9:25 | Reagovat

Jo zlato já jsem si včera stáhla konečně první díl po letech a letech odkládání jsem si řekla, že je konečně na čase začít, když už i moje milovaná Mary a tom letí:D Takže dneska přijde den D a já i pustím první díl,významný to okamžik hoden zapamatování:D Takže čekám, že to bude další seriál, kterému propadnu a který mi změní život a nemůžu se toho dočkat:D

4 susan susan | Web | 8. července 2014 v 9:25 | Reagovat

[3]: špatný blog, omlouvám se, takže oprava,aby si věděla o koho jde:D

5 Anie Anie | 8. července 2014 v 13:56 | Reagovat

[2]: Comic-relief je vážně super, oba dva jsou v tom super (jak byl David bezradný a ten konec mě naprosto odboural, Catherine dokáže úžasně zahrát ty hubaté typy, v Much Ado About Nothing, je postava kterou hraje, Beatrice, taky dost hubatá) a já už to viděla určitě dvakrát a možná i víckrát. V Much Ado About Nothing jsem občas měla chuť přepínat na scény, kde byl buď David nebo Catherine v nejlepším případě oba, ale zvládla jsem to shlédnout celé a teď, když mám občas špatnou náladu nebo se potřebuji zasmát, tak si pouštím scény, kde je buď Catherine nebo David, ale jak říkám nejlépe, když jsou spolu. :D

6 Petra Petra | Web | 8. července 2014 v 21:11 | Reagovat

No doufám, že tě whovianské šílenství nepřejde, pak bych během našich konverzací byla jediný blázen já :D A já už dlouho toužím po screwdriveru jedenáctky, takže po nich budeme pátrat spolu :D (možná ten Bontonland ;))
Opět musím říct, že píšeš prostě dokonale! Krásně, úžasně, osobitě, perfektně, nádherně, *vlož sem všechna slova chvály* Tvůj styl psaní je něco, co mě nikdy neomrzí a mám to radši a radši s každým článkem a příběhem, který napíšeš ♥
Fiktivní postavy, které se do našeho srdce dostaly natolik, že nám vůbec nepřipadají jako fiktivní, pro nás představují únik z té mnohdy příšerné a nudné reality. Vyprávějí příběhy, které by se mohly stát, ale se špetkou jedinečnosti a někdy i té fantazie a sci-fi. Ve fiktivních postavách nacházíme sami sebe a uvědomujeme si, že na to nejsme sami. Máme v nich podporu a útěchu vždy, kdy potřebujeme ♥

7 tomato tomato | E-mail | Web | 14. července 2014 v 18:57 | Reagovat

Vítej ve světe Whovianů! Je to úžasně bláznivé, že? Začínáš už být závislá? Tuším, že ano :D Donnu jsem taky zbožňovala, byla prostě perfektní. River Song - úžasná! Její hlášky a nepředvídatelné chování mě dostalo a stále dostává. 11th Doctor je můj nejoblíbenější a s Amy Pond je dokonalý! Oblíbíš si ho, protože je úžasně bláznivý. Brzy si zamiluješ motýlky a...*spoilers* River bude ještě lepší, protože se začne objevovat častěji :D

Mimochodem píšeš naprosto úžasně, úplně jsem se do toho zažrala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama