Červen 2014

Nepoučitelně nepoužitelný člověk

28. června 2014 v 19:02 | Mary*
Nazdárek mí drazí i levní přátelé.
Ne asi bych takto vtipkovati neměla, ale mám se tak nějak skvěle, plná elánu, energie a jednoduše jsem pozitivně naladěná. Mnoho důvodů k radosti - začaly prázdniny, skončilo 10měsíční peskování od učitelů, sehnala jsem si brigádu a stále jsem po uši zamilovaná. Ach, jak krásná láska je. Nemohla jsem si přát nic lepšího. Nikoho lepšího. Krásnějšího. Úžasnějšího. Milovanějšího. ♥
Dlouho jsem tu nebyla, že? Nojo, musela jsem si hodně věcí v hlavě promyslet, zničit, obnovit, zapomenout a připomenout. A došla jsem k šokujícímu závěru.
*epic moment of nothing*
Samozřejmě, jak jsem již slibovala, s blogem končit nebudu. Ale uvědomila jsem si, že první slib, který jsem učinila při založení původního blogu byl ten, že nikdy nebudu psát o akcích, kde se má milovaná dáma objevila. A to platilo jak u Meryl tak i u Amandy. Jedna věc je ta, že si myslím, že to stejně nikoho moc nezajímá, kde se kdy kdo objevil, a za druhé...ani mne o tom nebaví psát. Pokochám se fotkama, hodím úsměv na jednu stranu, hodím uslintaný pohled na stranu druhou a zase odkráčím do svého nitra. A právě to je to hlavní, co mne donutilo (ne, nebylo to donucení, něco jiného tomu podobného, ale mnohem příjemnějšího) vzdát tuto část mého snažení. Tento blog stále bude blogem, kde se budou (doufám) dít divy. Chci psát s takovou tou láskou a zaujetím mne samou. Chci psát o Amandě, Meryl, Martinovi, Benedictovi. Sherlockovi a Mr. Selfridge. O všem, co mne v tento moment napadne. O mých zážitcích, o mých dnech, o mém životě. A to, co si myslím, čtu, píšu, poslouchám, prožívám.
Protože...jsem komplikovaně jednoduchý člověk, jenž potřebuje neobyčejná slova, aby vyjádřil své obyčejné činy.


Amanda rules the world aneb nominace kam se podíváš...

9. června 2014 v 17:14 | Mary*
Mám tu již jednu starší novinku a to ohledně ocenění. Jelikož začíná sezóna seriálových ocenění, přišli s ní i nejrůznější nominace. A tak si i týmy Sherlocka, Mr. Selfridge a i Farga (kde hraje náš milovaný Martin Freeman) sebraly nominace. Pozastavím se především nad nominacemi na Critic's Choice Awards, jelikož právě zde měli seriály výše zmiňované doslova žne. A dostalo se i na jednotlivce...
Fargo získal po 5 nominacích a Sherlock také nezůstal stranou - pro sebe si ukradl 4 nominace. Benedict je nominován za Sherlocka, Martin má dokonce double a naše milovaná Amanda má nominaci za roli Mary Morstan-Watson ve třetím díle třetí série Sherlocka, tedy His Last Vow.
Já jsem za všechny nominace nesmírně vděčná, protože si myslím, že každý si je naprosto poprávu zaslouží. Dost mne trápí, že v téměř každé diskuzi k nominací, figuruje Amandino jméno s poněkud skeptickým, až nenávistným nádechem. Hodně často létají na její jméno nadávky a takové ty řeči, že tato dáma opravdu hrát neumí a nominaci by ji z fleku vzali...omlouvám se Vám, dámy a pánové, ale tohle mne tak nějak dosti dost rozčiluje...ale kuš, dnešek si nechci již ničím kazit. A zde již nominace. :)

BEST MOVIE
An Adventure in Space and Time (BBC America)
Burton and Taylor (BBC America)
Killing Kennedy (National Geographic Channel)
The Normal Heart (HBO)
Sherlock: His Last Vow (PBS)
The Trip to Bountiful (Lifetime)

BEST MINI-SERIES
American Horror Story: Coven (FX)
Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
Dancing on the Edge (Starz)
Fargo (FX)
The Hollow Crown (PBS)
Luther (BBC America)

BEST ACTOR IN A MOVIE OR MINI-SERIES
David Bradley, An Adventure in Space and Time (BBC America)
Benedict Cumberbatch, Sherlock: His Last Vow (PBS)
Chiwetel Ejiofor, Dancing on the Edge (Starz)
Martin Freeman, Fargo (FX)
Mark Ruffalo, The Normal Heart (HBO)
Billy Bob Thornton, Fargo (FX)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A MOVIE OR MINI-SERIES
Matt Bomer, The Normal Heart (HBO)
Warren Brown, Luther (BBC America)
Martin Freeman, Sherlock: His Last Vow (PBS)
Colin Hanks, Fargo (FX)
Joe Mantello, The Normal Heart (HBO)
Blair Underwood, The Trip to Bountiful (Lifetime)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A MOVIE OR MINI-SERIES
Amanda Abbington, Sherlock: His Last Vow (PBS)
Kathy Bates, American Horror Story: Coven (FX)
Ellen Burstyn, Flowers in the Attic (Lifetime)
Jessica Raine, An Adventure in Space and Time (BBC America)
Julia Roberts, The Normal Heart (HBO)
Allison Tolman, Fargo (FX)


InterContinental London Park Lane Re-Launch Gala 2006

9. června 2014 v 17:04 | Mary*
Další fotky, kde proklínám vodotisk a předhazuji ho hladovým psům. Amanda je tu nádherná (a má ještě k tomu supr dlouhé vlásky), Martin je nádherný. Co více dodat, stačí juknout do galerie.